Koncerty Koncerty

70-LECIE Zespołu ŚLĄSK - Koncerty jubileuszowe

  • Data rozpoczęcia:
    26 MARCA 19:00
  • Data zakończenia:
    26 MARCA 22:00

Zapraszamy 26.03.2022 o godzinie 19.00 na 70-LECIE Zespołu ŚLĄSK - Koncerty jubileuszowe , które odbędzie się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji

A TO POLSKA WŁAŚNIE - tym wybitnym programem Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. St. Hadyny pod dyrekcją Pana Dyrektora Zbigniewa Cierniaka wyrusza w jubileuszową trasę koncertową w Polsce.

Artyści zaprezentują widzom najpiękniejszy repertuar ze swojego 70 - letniego dorobku, który stanowi już kanon polskiego tańca narodowego i ludowego. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk", to niezaprzeczalnie AMBASADOR Polskiej Kultury Narodowej, Kultury przez duże K, każdy ich koncert to wielkie wydarzenie, bez względu na miejsce wykonania, czy to w Polsce, czy w najdalszym zakątku świata.

W salach koncertowych, jak ranga miejsca nakazuje, zespół wystąpi w składzie ok. 100 artystów baletu, chóru. Przepiękne stroje w jakich występują artyści Zespołu „Śląsk" swoją przebogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddają nastrój wykonywanych utworów.

Przeważającą część programu stanowią kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara i układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej oraz Juraja Kubanki, Władysława Stefanika i Jarosława Świątka - twórców potęgi i sławy Zespołu „Śląsk".

W programie nie zabraknie ponadczasowych utworów: „Karolinka", „Ondraszek", „Hej te nasze góry" oraz tańców: „Taniec chustkowy", „Krakowiak", "Tańce górali podhalańskich" i wielu innych niezwykłych utworów.

Kolejny okrągły jubileusz Zespołu „Śląsk" za kilka lat - świętujmy zatem razem z zespołem ten piękny jubileusz na koncertach, warto skorzystać z nadarzającej się możliwości obcowania z tak wielką polską Kulturą, kto wie, kiedy nastąpi następny raz w naszym mieście.

ZAPRASZAMY!

 

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x