Koncerty Koncerty

Koncert Muchy

  • Data rozpoczęcia:
    21 STYCZNIA 19:00
  • Data zakończenia:
    21 STYCZNIA 22:00

Zapraszamy 21.01.2022 r. o godzinie 19.00 do Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta na koncert zespołu Muchy, który odbędzie się na sali widowiskowej RCK.

Niegdyś „najlepszy polski zespół bez kontraktu" i nadzieja rodzimej alternatywy, pierwsza generacja polskiej muzyki XXI wieku i debiutancki „Terroromans”, który zyskał niemal pokoleniowy wymiar. Dziś Muchy pozostają jedną z najbardziej wpływowych polskich formacji gitarowych XXI wieku z prawie 17-letnim doświadczeniem na klubowych i festiwalowych scenach, a utwory takie jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Galanteria”, „Przesilenie” czy „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” należą do kanonu polskiego rocka początków stulecia. Ich muzyka była często porównywana do zespołów Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Interpol czy The Smiths. Przez te lata zagrali setki koncertów, wydali cztery albumy studyjne, specjalną płytę live z Jarocina i muzykę do filmu. Teraz nareszcie nadchodzi nowe.

„Szaroróżowe”, pierwszy od 7 lat studyjny album Much ukazał się 16 lipca nakładem Kayaxu. Na płycie usłyszymy 11 premierowych utworów i znakomitych gości: Kasię Nosowską, Monikę Borzym i Belę Komoszyńską, a także Jana Borysewicza, Pawła Krawczyka, Zbigniewa Krzywańskiego i Michała Kmieciaka.

Na koncertach zespół premierowo prezentuje utwory z nowej płyty i gra przekrojowy materiał z całego okresu działalności.

Muchy w 2022 roku to:

Michał Wiraszko - śpiew, gitara,

Piotr Maciejewski - bas, klawisze, śpiew,

Szymon Waliszewski - perkusja,

Stefan Czerwiński - gitara, bas.

Bilety: 40 zł (normalny/w dniu koncertu), 35 zł (ulgowy/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK i na https://www.kupbilecik.pl/.

RODO
Zmiany w przepisach dotyczących ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy poinformowac o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało.
Dowiedz się więcej
ZAMKNIJ x